Rusz się na badania! Uchroń się przed cukrzycą!

Jubileuszowy Walkathon NEUCA dla Zdrowia trwa w najlepsze! Po Niebieskim Miasteczku Zdrowia, w którym 11 września 2021 r. w pięknej aurze pogodowej z badań profilaktycznych skorzystało 1,5 tys. osób, Fundacja NEUCA dla Zdrowia zaprasza mieszkańców całego naszego województwa do zmierzenia się z cukrzycą, nazwaną epidemią XXI wieku.

Zdrowa kontynuacja, czyli bezpłatne i bezpieczne badania w ramach akcji „Słodkie kujawsko – pomorskie” #niecukruj #stopCukier #zmierzsię 

Badania profilaktyczne w Niebieskim Miasteczku Zdrowia to było preludium do akcji, która przed mieszkańcami. Fundacja NEUCA dla Zdrowia zaprasza na badania poziomu cukru we krwi, które są wskazane w ramach profilaktyki cukrzycy. Szacuje się, że na cukrzycę choruje na świecie 415 milionów ludzi, a w samej Polsce – 3 miliony.

– Aż u 70% chorych, cukrzyca typu 2 nie daje żadnych objawów! Należy zatem podkreślić dużą wartość badań profilaktycznych, do których należy badanie glikemii – zaprasza Bogusława Golus – Jankowska z zarządu Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

– W akcję bezpłatnych badań w kierunku cukrzycy w kilkudziesięciu miejscach naszego województwa angażują się farmaceuci, którzy w okresie pandemii udowodnili, że są najbardziej dostępnymi dla pacjentów pracownikami służby zdrowia. Rola farmaceuty w opiece nad pacjentem i edukacji zdrowotnej jest nieoceniona, co potwierdzają badania – farmaceutom ufa ponad 90% pacjentów – dodaje Małgorzata Swaczyna, prezeska Fundacji NEUCA dla Zdrowia i rzecznik zawodu farmaceuty.

Warto już dziś sprawdzić na stronie Fundacji („Aktualności” na www.fundacjaneuca.pl), w którym z kilkudziesięciu miejsc w naszym województwie od 29 września 2021 r. będzie można bezpłatnie wykonać badanie przesiewowe w kierunku cukrzycy: https://fundacjaneuca.pl/aktualnosci/rusz-sie-na-badania-uchron-sie-przed-cukrzyca#

W organizowanych przez Fundację NEUCA dla Zdrowia glukobusach będzie można sprawdzić poziom glikemii i lipidogram, dowiedzieć się, w jakim stopniu jesteśmy zagrożeni cukrzycą, jakie są jej powikłania oraz jak walczyć z chorobą. Fundacja NEUCA dla Zdrowia dokłada wszelkich starań, żeby w aktualnej sytuacji epidemicznej zapewnić wszystkim pacjentom bezpieczeństwo. Przed wejściem do busa każdy pacjent będzie miał zmierzoną temperaturę i będzie miał możliwość dezynfekcji rąk. Zapraszamy pacjentów, którzy nie mają podejrzeń zakażenia koronawirusem i posiadają maseczki zakrywające usta i nos.

Podsumowanie akcji nastąpi po 14 listopada, czyli po obchodach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.