FAQ

Z powodu pandemii Covid-19 odeszliśmy od formuły masowego wydarzenia lokalnego. Każdy może włączyć się do akcji, podejmując dowolną aktywność na świeżym powietrzu. Już tradycyjnie ideą wydarzenia jest profilaktyka i edukacja zdrowotna, tym razem ze szczególnym naciskiem na diagnostykę i edukację w zakresie cukrzycy. 

Walkathon z jednodniowej, masowej imprezy lokalnej, skupiającej każdego roku kilka tysięcy uczestników zmienia się w akcję ogólnopolską. Wydarzenie zostanie zainaugurowane 11 września – Niebieskim Miasteczkiem Zdrowia, które stanie na Rynku Nowomiejskim w Toruniu. Dodatkowo od tego dnia można pobierać aplikację mobilną pt. „Rusz się po zdrowie”, która umożliwi zapisy na badania, a także rejestracje aktywności fizycznej. Akcja zakończy się 14 listopada – Światowym Dniem Cukrzycy. 

Najważniejsza jest aktywność, która od lat promujemy. Stawiamy na dowolność – może to być spacer, nordic walking z kijkami, bieg, jazda na rowerze, rolkach lub deskorolce. Wystarczy wejść na stronę www.neucadlazdrowia.pl, wypełnić formularz, zainstalować aplikację  pt. „Rusz się po zdrowie” i wykonać chociaż jedną aktywność fizyczną. 

Celem jest profilaktyka i dbanie o zdrowie. 

Uczestnik to osoba zarejestrowana na www.neucadlazdrowia.pl, która ściągnie aplikację mobilną pt. „Rusz się z pomocą” i wykona  za jej pomocą chociaż jedną aktywność fizyczną lub skorzysta z dowolnej aplikacji mierzącej aktywność, wykona chociaż jedną aktywność fizyczną i wrzuci screen na stroną www.neucadlazdrowia.pl

Nie narzucamy formuły aktywności, ważne, żeby był to ruch na świeżym powietrzu kojarzący się z ideą Walkathonu taki jak spacer, nordic walking z kijkami, szybki chód, marsz, bieg, jazda na rowerze, rolkach lub deskorolce.

Wydarzeniem zaczynającym całą przygodę jest Niebieskie Miasteczko Zdrowia, które odbędzie się 11 września na Rynku Nowomiejskim w Toruniu, gdzie staną mobilne gabinety lekarskie, w których będzie można skorzystać z szeregu badań profilaktycznych. Dodatkowo, tego dnia zaprosimy mieszkańców Torunia i okolic do udziału w grze miejskiej, w której do wygrania będą atrakcyjne nagrody.    Również od tego dnia będzie możliwość zainstalowania aplikacji mobilnej pt. „Rusz się z pomocą” dzięki której będzie można monitorować swoją aktywność fizyczną. Dodatkowo we wrześniu rozpoczniemy akcję bezpłatnych badań profilaktycznych w całym województwie, akcja nosi tytuł „Słodkie Kujawsko-pomorskie”.

Aplikacja jest dostępna BEZPŁATNIE w sklepie GooglePlay lub AppleStore.

Wszystkie jubileuszowe gadżety będą dostępne w „sklepiku” w aplikacji pt. „Rusz się po zdrowie”. Co tydzień, czy w dniach 18.09, 25.09, 02.10 i 10.10 zostanie dodana nowa pula gadżetów. 

We wrześniu i paździeniku Fundacja NEUCA dla Zdrowia umożliwi skorzystanie z bezpłatnych badań lipidogramu i poziomu glikemii. Miejsca gdzie odbędą się badania będą dostępne na stronie: www.fundacjaneuca.pl.

Nie, z powodu zagrożenia przenoszenia COVID-19 w tym roku zrezygnowaliśmy z masowej dystrybucji kijków i koszulek. Numer startowy system wygeneruje automatycznie, przy rejestracji uczestnika. Dajemy możliwość jego pobrania do wydruku. 

Tak, akcja oraz powiązane z nią wydarzenia są bezpłatne. 

Rejestracja odbywa się poprzez stronę www.neucadlazdrowia.pl, wystarczy wejść na tę stronę, wypełnić formularz, zainstalować aplikację pt. „Rusz się po zdrowie” i zacząć aktywność fizyczną.

Tak, system generuje numer startowy automatycznie przy pierwszej rejestracji na www.neucadlazrowia.pl

Uczestnik otrzymuje numer automatycznie, podczas rejestracji na www.neucadlazdrowia.pl, numer można pobrać na swoje urządzenie i wydrukować. 

Wsparciem służy nasz serwis STS, skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony.

Zrzut ekranu telefonu to jedna z funkcjonalności telefonów mobilnych. W każdym modelu urządzenia w inny sposób wykonuje się zrzut, najlepiej wcześniej zapoznać się z tą funkcją.

Najlepiej zaraz po zakończonej aktywności

11 września ściągnij aplikację pt. „Rusz się po zdrowie” monitorującej aktywność na świeżym powietrzu: trasę czas i jej długość. Wcześniej uaktywnij w telefonie moduł GPS, ponieważ tylko wtedy urządzenie prawidłowo zapisze trasę.

Operator może naliczyć opłaty za transfer danych w związku z działaniem aplikacji mobilnej rejestrującej aktywność. 

Tak, rejestracja jest konieczna w związku z zasadami bezpieczeństwa przeciwepidemicznego związanego z COVID-19.

Można to zrobić poprzez indywidualne wpłaty poprzez przycisk „Pomagam bardziej” zamieszczony w aplikacji mobilnej pt. „Rusz się po zdrowie”.

Uczestników obowiązuje rejestracja przy wejściu, a chętnych na badania profilaktyczne wcześniejsza rejestracja on – line. Przed wejściem na teren Miasteczka obowiązuje dezynfekcja rąk oraz pomiar temperatury ciała, powtarzany przed wykonaniem każdego badania profilaktycznego. Zapewniamy również dezynfekcje przestrzeni po każdym pacjencie. 

Fundacja NEUCA dla Zdrowia nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie urazy do jakich może dojść podczas aktywności uczestników akcji na świeżym powietrzu. Jednocześnie prosimy o rozsądek i zachowanie ostrożności podczas podejmowanej aktywności. 

Organizatorem akcji od 10 lat jest Fundacja NEUCA dla Zdrowia, propagująca zdrowy tryb życia, profilaktykę zdrowotną oraz wspierająca potrzebujących.