WALKATHON NEUCA DLA ZDROWIA – rekordy 8. edycji

28 tysięcy uczestników, miliony spalonych kalorii, hektolitry wylanego potu, ale przed wszystkim ponad 890 tys. złotych „wychodzonego” wsparcia – tak można podsumować dotychczasowe edycje charytatywnego Walkathonu NEUCA dla Zdrowia.

Pierwszy wydarzenie z tego cyklu odbyło się w 2012 roku w Toruniu, jako odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności. Wrześniowy marsz z kijami stał się dla torunian tradycją, zrzeszającą co roku od 2000 do 5000 uczestników. We wszystkich edycjach wydarzenia do tej pory wzięło udział ponad 28 tysięcy osób, co daje 15 mln spalonych kalorii i hektolitry wylanego potu, nie tylko na trasach marszów, ale także w Miasteczku podczas dorocznych pikników rodzinnych. To też setki przebadanych pacjentów w badaniach mobilnych, dziesiątki konsultacji lekarskich. To popularyzacja ruchu i zdrowego trybu życia, w najprostszej z możliwych postaci – spaceru, marszu z kijami. To wydarzenia dla małych i dużych, dla rodzin i znajomych, dla wszystkich.

Wreszcie osiem minionych edycji marszu to ponad 890 tys. zł „wychodzonego” wsparcia charytatywnego.

Pandemia COVID-19 sprawiała, że w tym roku Walkathon NEUCA dla Zdrowia jest wyjątkowy. Zmieniamy formułę, rezygnując z jednodniowej imprezy – masowego, lokalnego marszu z kijkami, ale nie przestajemy pomagać i promować aktywności fizycznej.

Tegoroczny Walkathon zyskuje zasięg ogólnopolski i potrwa aż pięć tygodni. Ruszamy się w realu, zapisujemy aktywność w „wirtualu”. W tym roku mamy bardzo konkretny cel – pomoc mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej. Dzięki mobilizacji uczestników w każdym tygodniu Fundacja NEUCA dla Zdrowia przekaże 100 wózków inwalidzkich dla podopiecznych DPSów. Akcja trwa 5 tygodni. Bądźcie z nami w każdym tygodniu!

Zapraszamy do udziału i dzielenia się pomocą.

Liczy się każda aktywność!

Zespół Fundacji NEUCA dla Zdrowia

#ruszsięzpomocą #neucadlazdrowia